Redukcja zmarszczek

Karboksyterapia często nazywana bywa również leczeniem „cudownym gazem”. Dwutlenek węgla zasłużył sobie na takie miano, gdyż przy jego użyciu można skutecznie uporać się z wieloma problemami natury estetycznej, których zwalczanie za pomocą innych metod jest dosyć trudne,
a przede wszystkim mocno rozciąga się w czasie, gdyż w celu uzyskania zadowalającego rezultatu potrzeba wielu cyklicznie wykonywanych zabiegów.

Wprowadzanie dwutlenku węgla pod skórę prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych. Zwiększa się przepływ krwi, a wraz z nim transport tlenu oraz składników odżywczych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Po zabiegu karboksyterapii skóra:

  • jest lepiej odżywiona i dotleniona;
  • zyskuje zdrowy, bardziej atrakcyjny koloryt.

Iniekcje C02 wywołują niewielki stan zapalny w obrębie tkanek w okolicy zabiegowej, w efekcie dochodzi do pobudzenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych tworzących strukturę skóry. Dzięki temu następuje:

  • wygładzenie, wzrost elastyczności i napięcia skóry;
  • zwiększenie jej sprężystości i jędrności.

Dwutlenek węgla wydatnie usprawnia mikrocyrkulację i wspiera proces tworzenia się nowych naczyń włosowatych. Dzięki wspomnianym właściwościom za jego pomocą można zwiększyć estetykę wyglądu delikatnej okolicy oczu. Wprowadzony pod skórę usuwa drobne zmarszczki, delikatnie unosi górną powiekę, minimalizuje zasinienia i opuchliznę.

Karboksyterapia świetnie sprawdza się jako zabieg odmładzający skórę twarzy, szyi oraz dekoltu. To właśnie na tym obszarze najbardziej widoczny jest upływ czasu. Poprzez śródskórne i podskórne wprowadzanie dwutlenku węgla można spowolnić przebieg procesów starzenia się skóry, bez ryzyka niepożądanych skutków ubocznych. Zachować młody i promienny wygląd przez jak najdłuższy czas.

Zabieg karboksyterapii w naszym gabinecie przeprowadzamy w celu:

  • redukcji cieni i obrzęków pod oczami;
  • spłycenia głębokich bruzd, wyeliminowania drobnych zmarszczek;
  • poprawy owalu twarzy, usunięcia drugiego podbródka.
Loading...