Rozstępy powstają jako rezultat nadmiernego rozciągnięcia kurczliwych włókien kolagenowych
tworzących strukturę skóry. Dochodzi wówczas do trwałego jej uszkodzenia, co uwidacznia się pod postacią nieregularnych, wrzecionowatych pasm. Na początkowym etapie mają one żywoczerwoną barwę. W miarę upływu czasu i postępujących procesów odbudowy odrobinę bledną. Jednak ubytki te nadal odcinają się na tle zdrowej skóry.

Najczęściej tworzą się one w okresie ciąży i gwałtownego przyrostu tkanki tłuszczowej. Z ich powodu cierpią głównie kobiety, ale można je zaobserwować także u mężczyzn. Zwłaszcza tych uprawiających sporty siłowe lub obarczonych skłonnością do dużych wahań masy ciała.

Rozstępy stanowią spory problem. Przede wszystkim z uwagi na powszechność występowania oraz dużą trudność w ich zlikwidowaniu. Dostępna jest cała gama preparatów kosmetycznych i środków farmaceutycznych. Jednakże ich skuteczność jest mocno ograniczona. Najpewniejszy oraz najszybszy sposób walki z nimi stanowią profesjonalne zabiegi. W tym nowoczesna, w pełni bezpieczna karboksyterapia.

Dwutlenek węgla wprowadzany pod skórę w czasie trwania procedury wywołuje w miejscu iniekcji niewielki stan zapalny. W konsekwencji dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Zwiększa się przepływ krwi, tlenu, składników odżywczych. Poprawie ulega koloryt skóry. Dzięki temu barwa rozstępów zbliża się do tej, którą posiada otaczająca je skóra.

W naszym salonie zabiegi karboksyterapii wykonujemy na takich obszarach jak:

  • brzuch;
  • uda;
  • pośladki;
  • piersi.

Terapia dwutlenkiem węgla jest mało inwazyjna, a przy tym wyjątkowo skuteczna. To połączenie, które zaskarbiło jej spore grono wielbicieli. Stymuluje naturalne procesy regeneracji tkanek.
W efekcie zwiększa się sprężystość i jędrność skóry.

Dzięki karboksyterapii można:

  • usunąć niewielkie rozstępy;
  • wydatnie zmniejszyć widoczność bardziej zaawansowanych uszkodzeń.

Przy okazji wzmocnić skórę, zminimalizować ryzyko powstania kolejnych takich zmian w przyszłości.

Loading...