Wzmożone wypadanie włosów to problem, który dotyczy nie tylko dojrzałych mężczyzn. Coraz częściej pojawia się u panów po 20 roku życia. Włosy utożsamiane są z młodością, witalnością oraz atrakcyjnością. Dlatego ich utratę zdecydowana większość mężczyzn odczuwa wyjątkowo dotkliwie.

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, których producenci obiecują wysoką skuteczność. Jednak ich stosowanie może przynieść dobre efekty jedynie w sytuacji, gdy utrata włosów ma charakter przejściowy. Jest spowodowana przez chorobę, osłabienie organizmu. Aby móc uporać się
z łysieniem androgenicznym, trzeba sięgnąć po bardziej zaawansowane metody.

Karboksyterapia wykazuje skuteczność w zmniejszaniu wypadania włosów nawet do 77%. Została ona potwierdzona w toku badań klinicznych. Podobnie jak pełne bezpieczeństwo stosowania tej procedury. Zagrożenie powikłaniami oraz reakcjami alergicznymi w jej przypadku jest niewielkie. To ogromna zaleta. Podobnie jak stosunkowo niewielka ilość bezwzględnych przeciwwskazań, definitywnie wykluczających możliwość przeprowadzenia karboksyterapii.

Iniekcje dwutlenku węgla prowadzone są przy wykorzystaniu nowoczesnej, certyfikowanej aparatury. Pozwala ona na kontrolowane, niezwykle precyzyjne i niemal bezbolesne wykonywanie nakłuć. Wraz z każdym kolejnym zabiegiem poprawia się ukrwienie skóry głowy. Tym samym wzrasta poziom odżywienia i dotlenienia mieszków włosowych. Ilość wypadających włosów stopniowo ulega zmniejszeniu. Wraz z upływem czasu na skórze zaczyna pojawiać się nowy porost.

Karboksyterapię można stosować w celu:

  • zahamowania nadmiernej utraty włosów;
  • wzmocnienia oraz zagęszczenia czupryny.

To, jak dobre rezultaty można uzyskać, w dużej mierze zależy od przyczyny łysienia. W sytuacji, gdy jest ono spowodowane działaniem hormonów bądź posiada podłoże genetyczne, zaleca się dłuższą kurację. Spore znaczenie ma także szybkość wprowadzenia tej terapii. Systematyczne wykonywanie zabiegów pozwala na wypracowanie satysfakcjonujących i trwałych efektów.

Loading...