Karboksyterapia to nowatorski zabieg, dzięki któremu można szybko i bez najmniejszego wysiłku uzyskać efekt pięknie wymodelowanej sylwetki. Idealnie sprawdza się przed nadejściem wakacji, gdy trzeba przywrócić ciało do formy. Można ją stosować regularnie, aby figura prezentowała się nienagannie przez cały rok.

Modelowanie sylwetki jest osiągane poprzez:

  • zmniejszenie grubości tkanki tłuszczowej i cellulitu;
  • usunięcie obrzęków.

Skuteczność tej procedury w niszczeniu komórek tłuszczowych wynika z połączonego działania chemicznego i mechanicznego. Pod wpływem wstrzykniętego dwutlenku węgla ich ściany ulegają uszkodzeniu. Natomiast  znajdująca się w nich zawartość zostaje sprawnie usunięta z organizmu.

CO2 przyspiesza przepływ krwi. W rezultacie do tkanek dociera większa ilość tlenu i składników odżywczych. Poprawia się również krążenie w drobnych naczyniach włosowatych. W ten sposób usuwane są zastoje krwi i limfy będące przyczyną powstawania opuchlizny.

Iniekcje dwutlenku węgla prowadzą do pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny oraz tworzenia nowych naczyń krwionośnych. A to w znaczący sposób wpływa na poprawę kondycji skóry.

Po kilku zabiegach karboksyterapii można zaobserwować:

  • zmniejszenie objętości ciała w miejscu poddanemu zabiegowi;
  • wzrost wygładzenia i napięcia skóry;
  • poprawę jej sprężystości oraz elastyczności.

Korzystając z tej procedury można:

  • wyszczuplić oraz ujędrnić wybrany obszar ciała;
  • pozbyć się uporczywego cellulitu i rozstępów.

Wykorzystywane w naszym salonie urządzenie do karboksyterapii pozwala na regulowanie dawki oraz ciśnienia wstrzykiwanego dwutlenku węgla. Za sprawą inteligentnej technologii gaz przed wprowadzeniem pod skórę jest podgrzewany, co poprawia komfort pacjentów. Igły są cienkie, a nakłucia wykonywane na tyle szybko, aby negatywne odczucia ograniczyć do minimum.

Typowe dla karboksyterapii jest to, że każdy kolejny zabieg wzmacnia działanie poprzedniego. Stosując ją systematycznie, można osiągnąć naprawdę zadowalające rezultaty.

Loading...